• Home
  • Over mij
  • Recepten
    • Ontbijt/Lunch
    • Maaltijden
    • Desserts
    • Salades
    • (Borrel)snacks
    • Smeersels, dips & sausjes
    • Drankjes
  • Eef’s bakkerij
    • Taarten
    • Koekjes
    • Cake
    • No bake
    • Overig zoet
    • Brood
    • IJs
    • Vegan lekkers
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Weekoverzichten
    • Ontvangen foodpost
    • Eetdagboeken
    • Eef’s boekenplank
    • Op pad met Eef
    • Horeca tips
  • Eefsfoodpost
  • Zakelijk
  • Eefsfoodmail
  • FAQ
0
Eefsfood
  • Home
  • Over mij
  • Recepten
    • Ontbijt/Lunch
    • Maaltijden
    • Desserts
    • Salades
    • (Borrel)snacks
    • Smeersels, dips & sausjes
    • Drankjes
  • Eef’s bakkerij
    • Taarten
    • Koekjes
    • Cake
    • No bake
    • Overig zoet
    • Brood
    • IJs
    • Vegan lekkers
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Weekoverzichten
    • Ontvangen foodpost
    • Eetdagboeken
    • Eef’s boekenplank
    • Op pad met Eef
    • Horeca tips
  • Eefsfoodpost
  • Zakelijk
  • Eefsfoodmail
  • FAQ
Logo
0
Logo
Koekjes Recepten

Tiramisu shortbread bars

Eefje
34 reacties
2 december 2020
Tiramisu shortbread bars

Tiramisu shortbread bars

Na het succesvolle speculaas shortbread taart recept van laatst vond ik het wel leuk om een opvolger te maken! Namelijk; Tiramisu shortbread bars. Lekker dat ze zijn, niet normaal! Je hebt er geen oven voor nodig, wel wat geduld! Mijn advies is om hem zeker een avond of dag van tevoren te maken.

Op zich is het ook niet moeilijk om te maken maar er zijn wel twee belangrijke dingen. Het slagroom mascarpone mengsel moet stevig genoeg zijn en je moet rekening houden met de temperatuur van de topping. Laat je niet afschrikken door de ietwat lange stappen lijst. Ik wil het vooral graag goed uitleggen zodat ie bij jou ook in één keer perfect lukt!

Daarbij wil ik ook nog even zeggen dat deze tiramisu shortbread bars super veelzijdig zijn. Je kunt ze zo groot of klein snijden als je zelf wil (kleine vierkante proef blokjes zijn ook leuk). Perfect bij de koffie! Steek er een sterretje in en serveer het met een bol ijs als (kerst)dessert. 

Vooraanzicht bar

Dit heb je nodig (12 stuks)

Bodem:
150 gram lange vingers
90 gram roomboter
mespuntje zout

Karamel:
1 blikje gecondenseerde melk
50 gram donkerbruine basterdsuiker
40 gram roomboter 
vanille (optioneel)

Room:
200 ml slagroom
125 gram mascarpone 
2 el kristalsuiker 
2 zakjes oploskoffie (3,6 gram)
1 zakje klopfix

Topping:
100 gram pure chocolade
50 ml slagroom
25 ml Tia Maria
cacaopoeder 

Nog meer nodig:
Bakring van 18 bij 18 cm, het liefst alleen een bakrand zonder bodem. Mocht je geen vierkante hebben kun je ook de rand van een ronde 18 cm springvorm gebruiken.
bakpapier
bakplaat 
steelpan 
siliconen spatel
mengkom
handmixer
keukenmachine
bolzeef
groot glad koksmes
klein paletmes (het liefst met bochtje)
spuitzak (optioneel)

1 losse bars

Zo maak je het!

Bekleed de rand van de bakring met bakpapier. Gebruik een beetje zonnebloemolie om dit goed te laten plakken. Zet de ring op een snijplank met daarop ook een velletje bakpapier. Een bakvorm met bodem kun je ook gebruiken maar dan ga je het er nooit zo strak uitkrijgen.

Maal de lange vingers fijn in de keukenmachine en smelt de boter in een steelpan. Mix dit allemaal goed door elkaar. Stort de kruimels op de bodem, verdeel en druk goed aan. 

Maak dan de karamel laag. Hiervoor doe je de gecondenseerde melk samen mee de basterdsuiker, roomboter en mogelijk vanille in een steelpan. Hierbij kopiër ik even uit een voorgaand recept hoe je deze karamel maakt:

‘Zet dit op laag vuur. Het is van belang dat je erbij blijft en goed roert. Dit gaat het beste met een siliconen spatel. De eerste paar minuten smelt vooral de boter erdoorheen. Je kun het vuur dan iets hoger zetten. Het geheel moet aan de kook gebracht worden. Als het eenmaal kookt blijf je roeren voor een paar minuten. Je ziet het veranderen. Eerste is het nog vloeibaar. De bellen worden steeds groter en het mengsel wordt steeds dikker. Op een gegeven moment laat het los van het pannetje. Dat klinkt nu misschien gek, maar als het ziet snap je wat ik bedoel. Als dit zover is roer je nog 1 minuut fanatiek door. Giet het geheel dan op de bodem van de taart en verdeel gelijk zo mooi en egaal mogelijk. Wacht niet, anders is het te stevig’. Belangrijk; blijf continue goed roeren!

Giet de karamel direct op de koekbodem en verdeel deze zo snel mogelijk. Dit gaat het prettigst met een klein paletmes. Doe dit ook gelijk want de karamel wordt snel steviger..

Afkoelen

Laat het dan volledig afkoelen. Eerst een uurtje op het aanrecht, dan minimaal een uur in de koelkast. De karamel laag mag echt niets meer van warmte hebben.

In de tussentijd maak je de roomvulling. Klop de slagroom (met handmixer) lobbig met 2 el kristalsuiker. Voeg dan de oploskoffie en klopfix toe klop de slagroom echt goed stijf. Roer de mascarpone even snel los (niet te lang) en voeg dit toe aan de slagroom. Meng er kort doorheen met de mixer en zet dit in de koeling. Het moet nu al zo stevig zijn dat het totaal niet uitloopt.

Als de karamel laag echt goed is afgekoeld verdeel je hier het slagroom mengsel zo strak mogelijk overheen. Zet dan terug in de koelkast.

Verhit de slagroom samen met de Tia Maria in een steelpan. Als het bijna kookt zet je het vuur uit. Voeg dan de chocolade toe. Laat een paar minuten staan en roer dan tot een glimmende ganache. Het is belangrijk dat dit voldoende afkoelt tot ongeveer handwarm. Ik heb vervolgens een spuitzak gebruikt om dit makkelijk te maken. 

Het slagroom mascarpone mengsel is stevig genoeg. Maar toch ga je er iets warms op gieten. De vloeibare ganache heb ik dus in een spuitzak gedaan. Knip er een niet al te grote punt vanaf en je kunt de topping gelijk heel goed verdelen ipv alles in het midden te gieten. Je hoeft nauwelijks nog iets te doen met de spatel daarna. Ik tik de plank nog een paar keer op het aanrecht om het zo egaal mogelijk te maken. Laat dit volledig goed afkoelen en opstijven in de koelkast. Ik zou zeggen, het liefst minstens 4 uur maar een hele nacht raad ik meer aan.

Maak de tiramisu shortbread bars af met cacaopoeder er snijd daarna de bars in gelijke stukken (9 bij 3 cm) met een warm glad koksmes. Genietings gegarandeerd. Succes en veel bak (ook al bak je niks) plezier!

Wil je deze bars liever alcoholvrij maken? Vervang de Tia Maria dan door slagroom.
Houd je niet van koffie? Laat dit dan weg.

Tiramisu shortbread bars allemaal

Meer vergelijkbare recepten:

Eef’s tiramisu
Luchtige tiramisu cupcakes
Speculaas karamel fudge truffels

Liefs,
Eefje

Tiramisu shortbread bars
*mocht je denken, wat heeft die voor rare tanden? Blame it on the slotjes beugel..

Delen:
geschreven door

Eefje

Hoi ik ben Eefje! Op eefsfood.nl deel ik mijn plezier in koken en bakken graag met jullie. Voornamelijk recepten maar af en toe ook een hotspot, video of persoonlijk stuk. Heb je vragen, opmerkingen of wil je iets anders met mij delen? Stuur gerust een mailtje naar eefje@eefsfood.nl
34 reacties
  1. Franklin

    3 december 2020 23:01

    Het ziet er zo vreselijk lekker uit nu al zin in. Wat een mooie site btw top !

    Beantwoord
    1. Eefje

      4 december 2020 12:33

      Wat een leuk compliment, dankjewel Franklin! 🙂

      Beantwoord
  2. Danielle

    7 december 2020 13:35

    Wauw dat lijkt me echt lekker! Kun je deze ook invriezen?

    Beantwoord
    1. Eefje

      7 december 2020 18:37

      Ja hoor, naar mijn idee kan dat prima

      Beantwoord
  3. Sanne

    9 december 2020 12:40

    Wat ziet dit er heerlijk uit!! Kan de oploskoffie vervangen worden door een espresso of wordt de vulling dan te slap?

    Beantwoord
    1. Eefje

      9 december 2020 12:51

      Dan wordt je vulling te slap helaas. Zou wel kunnen als je gelatine of agar agar gebruikt 🙂

      Beantwoord
  4. Cindy

    19 december 2020 07:00

    Dit wil je toch gewoon?! Het ziet er onwijs lekker uit! Mag ik vragen hoe hoog de bakring is die je gebruikt?

    Beantwoord
    1. Eefje

      19 december 2020 09:00

      Dankjewel Cindy! Als ik het zo in moet schatten een centimeter of 5.

      Beantwoord
      1. Cindy

        19 december 2020 16:39

        Dank je wel voor je reactie! Mocht je nog tips hebben waar ik deze kan halen dan hoor ik het graag!

        Beantwoord
  5. Kelly

    3 februari 2021 09:45

    Ziet er super lekker uit! Kan ik de Tia Maria achterwege laten of verandert de smaak dan?

    Beantwoord
    1. Eefje

      3 februari 2021 16:42

      Persoonlijk vind ik wel dat deze smaak bij tiramisu hoort! Als je het weglaat een beetje vervangen door extra slagroom anders is je ganache veel te dik!

      Beantwoord
  6. Estefania

    9 april 2021 22:16

    Hi! What is whisk fix? or 1 zakje klopfix? Is there any substitute?
    Thank you!!

    Beantwoord
    1. Eefje

      12 april 2021 09:38

      I don’t know how to explain. You can find it next to the baking powder and vanilla sugar!

      Beantwoord
  7. Anne

    11 mei 2021 22:37

    Wauw, hij is echt heerlijk!! Heb hem zonder alcohol gemaakt, maar echt top! Ook ingevroren en paar dagen later nog gegeten, ging perfect.

    Beantwoord
    1. Eefje

      11 mei 2021 22:39

      Wat super leuk om dit te lezen Anne! Dankjewel 🙂

      Beantwoord
  8. Jana

    4 juli 2021 20:26

    Bedankt voor dit recept!!! Ik heb ze ondertussen al 3x gemaakt en iedereen vindt ze HEERLIJK!
    (Ik verlang de Klopfix door 2 eetlepels maïszetmeel en krijg hetzelfde effect)

    Beantwoord
    1. Eefje

      5 juli 2021 11:49

      Wat superleuk om dit te lezen Jana! Bij mezelf ook groot favoriet 🙂

      Beantwoord
  9. Cheryl

    26 oktober 2021 14:14

    Na welke stap kun je de bakring het beste verwijderen? En hoe doe je dit het makkelijkst?

    Beantwoord
    1. Eefje

      26 oktober 2021 21:09

      Nadat het volledig opgesteven is. Vlak voor het snijden dus. Als je met bakpapiertjes op aan de binnenkant van de vorm werkt kun je ‘m er zo af tillen. Kun je daar wat mee?

      Beantwoord
  10. Nikkie

    17 december 2021 13:09

    Hoi, kan je deze ook in een ronde springvorm maken? Zo ja welke maat is dan het beste voor deze verhoudingen?

    Beantwoord
    1. Eefje

      17 december 2021 20:46

      Ja hoor dat kan. Maar verrekening weet ik niet exact uit mijn hoofd. Dat kun je misschien in een omreken tabel vinden. Ik denk 18-20 cm.

      Beantwoord
  11. Maria

    22 januari 2022 16:21

    Heel lekker, ik had al dulce de leche gemaakt van blikjes gecondenseerde melk, die gebruikt met alleen de gesmolten boter erdoor. De extra suiker niet toegevoegd, ging prima!

    Beantwoord
    1. Eefje

      22 januari 2022 16:23

      Leuk om te lezen, dankjewel Maria!

      Beantwoord
  12. Mariëtta

    23 januari 2022 20:51

    Vandaag gemaakt, stond al lang op mijn lijstje. Echt niet normaal lekker!!! En ziet er ook nog zo mooi uit met die laagjes. Super recept!

    Beantwoord
    1. Eefje

      24 januari 2022 08:15

      Wat super tof om te lezen!! Dankjewel voor je bericht 🙂

      Beantwoord
  13. Denise

    19 februari 2022 17:22

    Gisteren gemaakt en ze zijn echt heerlijk! Bedankt voor het delen van dit lekkere recept.

    Beantwoord
    1. Eefje

      19 februari 2022 19:53

      Heel erg graag gedaan!

      Beantwoord
  14. Andrea

    22 februari 2022 01:54

    I’m from the US-not sure if the caramel layer uses sweetened condensed milk or evaporated milk…could you confirm which kind of milk to use?

    Beantwoord
    1. Eefje

      22 februari 2022 07:24

      You need sweetened condensed milk 🙂

      Beantwoord
  15. Megan

    22 februari 2022 21:55

    Greeting Eefje, my now spouse and I looked high and low for the perfect Tiramisu bars to serve at our wedding…and this was definitly the winner! Our guests raved and people couldn’t believe they were homemade. I had to translate the recipe and then convert to our silly way of measuring ingredients but we got it all sorted out! We added a hint of rum flavoring to the caramel for an extra punch. Thank you, thank you for helping us have a perfect dessert to serve to our wedding guests!

    Beantwoord
    1. Eefje

      24 februari 2022 14:10

      So cool! Thanks for this loveley message 🙂

      Beantwoord
  16. Ebakker

    28 maart 2022 15:15

    Hallo Eef,
    Ik heb deze tiramisu shortbread 2 × gemaakt.
    Goed gelukt en goede smaken👌
    Maar met aansnijden ervan zakte shortbread in.
    Heb ik dan de karamel te kort laten koken en zo ja hoe lang mag het dan komen.
    Groetjes Ellen Bakker

    Beantwoord
    1. Eefje

      28 maart 2022 16:03

      Hallo Ellen, Wat fijn te lezen dat het goed smaakt. Jammer van het instorten natuurlijk. Ik kan niet exact zeggen hoeveel minuten dit moet koken. Want de grote van je pannetje kan al invloed hebben. Is het allebei de keren fout gegaan? Langer koken en fanatiek blijven roeren. Ik denk 1 a 2 minuten langer. ik zou twee proberen. Maar echt heel veel langer kan voor (te) harde karamel zorgen. Hopelijk kun je hier iets mee! Groetjes, Eefje

      Beantwoord
      1. Ebakker

        28 maart 2022 20:29

        Hallo Eef, dank je wel voor je snelle reactie.
        Gaat het gauw nog een keer proberen.
        Fijne avond.

        Beantwoord
Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

vorig bericht

Appeltaart met frambozen en pecankruimels

volgend bericht

Veelgestelde vragen over mijn bakrecepten

meest gelezen
32.207x bekeken

Luchtige chocoladetaart met krokante bodem

Luchtige chocoladetaart met krokante bodem
18.818x bekeken

Super snelle pasta met tomaat en burrata

Super snelle pasta met tomaat en burrata
12.128x bekeken

Tiramisu shortbread bars

Tiramisu shortbread bars
9.448x bekeken

Blauwe bes cheesecake kruimel bites

Blauwe bes cheesecake kruimel bites
Over mij
Eefje met camera

Eefje

Hoi! Ik ben Eefje, 30 jaar en woon in Leiden. Welkom en leuk dat je een kijkje neemt op mijn website.


Girl in a jacket
Vega maaltijd recepten
Maaltijden Recepten

Vegetarische lasagne met 4 soorten groente

680CB9CD-005F-4D6F-A513-A431BE478FA7-scaled
Maaltijden Recepten

Patatje paddenstoelenstoof (vega)

IMG_0256-1536x1024
Maaltijden Recepten

Gebakken gnocchi met doperwtensaus en feta

4719DE2A-8E69-415F-A573-6BEDC3A5FA5F
Maaltijden Recepten

Pasta met linzen-tomatensaus, spinazie en feta

DB15DCFB-0503-4316-A38D-E8B4B527B4A5-scaled
Recepten Salades

Spinaziesalade met falafel en feta

IMG_6840-1536x1024
Dit vind je misschien ook leuk
Red velvet taart
Bakrecepten Recepten Taart

Red velvet taart

2 min leestijd
18 augustus 2015
Lemon meringue room taart
Bakrecepten Recepten

Lemon meringue room taart

1 min leestijd
28 maart 2020
Karamel-pecan shortbread
Bakrecepten Koekjes Recepten

Karamel-pecan shortbread

1 min leestijd
18 december 2016
Luchtige chocoladetaart met krokante bodem
Bakrecepten Recepten Taart

Luchtige chocoladetaart met krokante bodem

1 min leestijd
5 april 2020
Botercrème EEFSFOOD
Recepten Smeersels, dips & sausjes

Zelf maken: witte chocolade botercrème

1 min leestijd
17 februari 2017
Red velvet cheesecake
Bakrecepten Recepten Taart

Red velvet cheesecake

1 min leestijd
25 oktober 2018

eefsfood

thuis in Leiden | bakt vooral zoet, eet het liefst hartig | ontwikkelt recepten en fotografeert eten | zakelijk? eef@highrollersagency.com

Eefje | EEFSFOOD.NL
SMAAKVOLLE KLEFFE CAKE😍 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ I SMAAKVOLLE KLEFFE CAKE😍
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
In dit makkelijke recept kun je heel fijn wat restjes banaan en wortel kwijt🙌🏻 De cake is niet extreem luchtig maar wel ongelofelijk smeuïg en lekker klef🥕 Ik hou ervan! Gisteravond nog een stukje gegeten en deze was net zo lekker als 4 dagen geleden🍌
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Het recept staat nu voor je uitgewerkt op eefsfood.nl✨ Neem je een kijkje?👀 Opslaan voor later kan door op het vlaggetje rechtsonder de foto te klikken✅
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#eefsfood #cakerecept #bakken #foodblog #carrotcake #wortelcake #bananencake #kaneel #pecannoten #bakrecept #foodfotografie #noten #restjes #nowaste #kleffecake #smeuig #heelhollandbakt #zoetbaksel #wortel
8 X LEKKERS MET ROOD FRUIT❤️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Op eefsfood.nl vind je nu een artikel met al deze heerlijke recepten erin🙌🏻 Met het oog op zondag leek me dat wel een goed idee😊
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
➡️ Frisse frambozen kwarktaart
➡️ Frambozenslof met pistachespijs
➡️ Luchtig kwarktaartje met aardbeien
➡️ Kruimel cheesecake met framboos en witte choco
➡️ Aardbeienschelpen met room
➡️ Cakesicles met framboos en limoen
➡️ Yoghurtmousse taart met frambozen topping
➡️ Frisse frambozentaart met kokos
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Van welke zou jij zelf het liefst een hap nemen?👇🏻 Sla je ‘m op? Zo heb je altijd snel inspiratie bij de hand✅ Fijne vrijdag🥳
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#eefsfood #recepten #aardbeien #frambozen #yoghurt #kwarktaart #aardbeienschelpen #koekbodem #cakesicles #raspberries #yoghurtmousse #foodblog #nobakerecepten #foodfotografie #frisenfruitig #frambozenslof #bakinspiratie #koekkruimels #cheesecake #moederdaginspiratie
AFVALLEN ➡️ AANKOMEN ➡️ GOED VOELEN ⠀⠀ AFVALLEN ➡️ AANKOMEN ➡️ GOED VOELEN
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Een aantal jaar geleden viel ik 25 kilo af. Met behulp van Intermittent Fasting. Bijna maandelijks schreef ik hierover en met veel van jullie had ik hier gesprekken over💬 In tijden was ik niet zo slank geweest en voelde me heel goed. Afvallen op een fijne manier was toen het doel. En dat ging, want IF bleek op mijn lijf geschreven en hielp mij daar echt super goed bij⚖️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Nu, jaren later, is er een groot deel weer bij. Sport en bewegen heb ik laten varen en daarbij heb ik afgelopen jaar nogal veel en vaak ongezond gegeten❌ Dan krijg je dat, zo simpel is het. Inmiddels weet ik van mezelf dat ik altijd weer op tijd ‘ingrijp’. Nu voel ik me blehh, niet fit en ongezond. Dat staat tegenover een meestal wel zelfverzekerd gevoel, wat heel fijn is☺️ Ik kan wel stellen dat ik me nu zekerder voel dan in die -25 kilo tijd. En dat is een proces van afgelopen jaren. Tussen je oren gebeurd een hoop!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Zoals je in mijn stories hebt kunnen zien is er weer een fittere tijd aangebroken🏋🏻‍♀️ Dit zat er al een tijdje aan te komen voelde ik. Totale motivatie is er nu! Dit keer is zaak nummer 1 om me weer fitter en energieker te voelen. Als afvallen daarbij komt kijken zou ik dat fijn vinden maar dat is niet het hoofddoel. En dat verschil in visie is top! Meer bewegen, minder slecht eten en meer voor voedzaam kiezen🍴Ik weet dondersgoed hoe het werkt👀 Maar ik vind het ook wel echt lastig met het oog op mijn werk🎂
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Laat je niet foppen door wat je allemaal online ziet. Afgelopen jaar heb ik meermaals de vraag in mijn DM gekregen of ik was afgevallen? Terwijl de kilo’s eraan vlogen. Optisch bedrog is overal! Deze foto’s zijn van afgelopen zomer☀️ Ik voelde me helemaal gelukkig in mijn nieuwe jurk welke maat 50 is👗 Opmerkingen over afvallen en aankomen naar of over anderen toe zijn sowieso niet meer van nu (vind ik)☎️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Voor wie het nodig heeft; laat de vorm van je lijf niet je geluk in de weg staan❤️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Lees verder in de reacties, want wat ik kwijt wilde paste niet allemaal hier👇🏻
NO BAKE SPECULOOS CHEESECAKE😍
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Met maar 6 ingrediënten⁉️ Ik vind ‘m echt goddelijk🤤 En het mooie; hij is dus 100% vegan!🌿 Dit is een recept van @lennaomrani en die mag ik hier met je delen🎂
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
BODEM:
➡️ 90 gram pecannoten
➡️ 6 speculoos koekjes
➡️ 7 eetlepels speculoospasta
➡️ 3 eetlepels agavesiroop
TUSSENLAAG:
➡️ 300 gram vegan roomkaas
➡️ 175 gram cashewnoten (minimaal 3 uur geweekt in water)
➡️ 75 gram agavesiroop
➡️ 2 eetlepels speculoospasta
TOPPING:
➡️ 4 eetlepels speculoospasta + extra kruimels
➡️ zelf heb ik er nog wat zeezout flakes op gedaan (aanraderrrr)👌🏻
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
👉🏻 Zet een springvorm van 18 cm klaar met een velletje bakpapier erin. Maal de ingrediënten voor de bodem door elkaar in een keukenmachine en druk dit plat op de bodem🍪
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
👉🏻 Daarna doe je alle ingrediënten voor de tussenlaag in een goede blender of keukenmachine. Maal dit tot een zo glad mogelijk mengsel. Schep dit op de bodem en strijk egaal uit met een paletmes. Zet in de vriezer❄️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Na ongeveer 3 uur verwarm je de speculoos pasta en giet je dit op de bijna bevroren taart. Zet dan nog een half uurtje terug in de vriezer en snijd daarna de taart in punten met een groot glad koksmes🔪 Bewaar in de vriezer en haal ongeveer 1,5 uur van tevoren uit de vriezer. Eet smakelijk!❤️ De ontdooide puntjes blijven trouwens gewoon overeind staan, dat lijkt niet te kunnen wanneer je de vulling maakt. Maar dit komt goed dus👍🏻
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ben jij opzoek naar nog meer vegan lekkers? Check dan zeker Lenna haar pagina👌🏻 Ze maakt niet alleen zoete, maar ook heel veel lekkere hartige gerechten en recepten👩🏻‍🍳 Allemaal plantaardig + talloze tips om dit laagdrempelig te maken🥕
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ook deze taart maken? Wat ik zou doen als ik jou was. Sla ‘m op door op het vlaggetje rechtsonder de foto te klikken✅ Wist jij dat speculoos een vegan product is?👇🏻
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#eefsfood #ikgebruikteviolife #nobakecheesecake #speculoos #pecannoten #veganroomkaas #vegancheesecake #nobakerecept #koekjes #cashewnoten #agavesiroop #foodblog #foodienl #vegantaart #foodfotografie #taartstandaard #koekkruimels #veganfood #lennaomrani
KERSEN KRUIMEL CHEESECAKE🍒
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ja hoor, dit is héél goeeeeeed🤤 Een bodem van bastogne koeken, een zachte gebakken cheesecake laag met limoen, kersen vlaaifruit en een laag knapperige havermout kruimels❤️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Aangezien alle drie de kruimel cheesecake voorgangers in mijn top 3 beste posts ever staan ga ik gewoon nog even door met dit succesnummer🏆 Tot jullie het zat zijn😋 Ik vind deze persoonlijk nóg lekkerder dan de vorige👀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Het recept kun je nu vinden op eefsfood.nl✨ Mocht je een bijdrage willen leveren aan het succes? Opslaan, reageren & liken helpt🙌🏻 Doe ook vooral jezelf een plezier door ‘m te maken👩🏻‍🍳 Dikke liefs, Eef😙
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#eefsfood #bakrecept #foodfotografie #kersen #limoen #cheesecake #roomkaas #koekkruimels #bastognekoek #foodblog #fruit #heelhollandbakt #cherrypie #foodienl #vanillr #foodfotografie #havermout
VROLIJK PASEN🐣 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Ik kon het VROLIJK PASEN🐣
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ik kon het natuurlijk niet laten deze leuke macaron kuikentjes te maken💛 Zijn ze niet cute?🥰
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Tips om ze zelf ook te maken👉🏻 Neem een macaron recept die voor jou te grootste slagingspercentage heeft🤣 Gebruik kleurstofgel; ongeveer 5 delen citroengeel en 1 deel oranje. Gebruik eetbare stift voor de ogen, pootjes en snavel. Neem een kwastje en eetbaar koper parelmoer voor de blush wangetjes✨ Vul ze met een simpele botercrème of lekkere citroenvulling. Zet daarvoor ‘citroen ganache’ in de zoekbalk op eefsfood.nl🔎 Die is echt heeeeerlijk👌🏻
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#eefsfood #macarons #kuikentjes #foodblog #vrolijkpasen #fijnepaasdagen #chickies #koekjes #citroenganache #botercreme
Laad meer... Volg op Instagram
Privacybeleid. Copyright © Eefsfood
Met ♡ ontworpen door Studio Citypaper
Logo
  • Algemene voorwaarden
  • Cookiestatement
Logo
  • Home
  • Over mij
  • Recepten
    • Ontbijt/Lunch
    • Maaltijden
    • Desserts
    • Salades
    • (Borrel)snacks
    • Smeersels, dips & sausjes
    • Drankjes
  • Eef’s bakkerij
    • Taarten
    • Koekjes
    • Cake
    • No bake
    • Overig zoet
    • Brood
    • IJs
    • Vegan lekkers
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Weekoverzichten
    • Ontvangen foodpost
    • Eetdagboeken
    • Eef’s boekenplank
    • Op pad met Eef
    • Horeca tips
  • Eefsfoodpost
  • Zakelijk
  • Eefsfoodmail
  • FAQ
Nieuwsbrief
Nieuwsbrief
Nieuwste recepten
16 mei 2022

Wortelcake met banaan en noten

Wortelcake met banaan en noten
3 mei 2022

8 x Lekkers met rood fruit

8 x Lekkers met rood fruit
28 april 2022

Kersen kruimel cheesecake

Kersen kruimel cheesecake
13 april 2022

Over de top verjaardagstaart

Over de top verjaardagstaart
7 april 2022

Frambozencake met citroencrème

Frambozencake met citroencrème
0
Deze website maakt gebruik van cookies. Lees er hier meer over: cookiestatement
ik ga akkoord