Een recept voor red velvet cheesecake op mijn site heeft natuurlijk veel te lang geduurd! Maar nu is het dan eindelijk zover. Beter laat dan nooit! Een smeuïge cake laag met daarop een zachte roomkaas topping met witte chocolade. Trek gekregen? Sprint snel naar de supermarkt om alle ingrediënten te halen.
RECEPT
Voorbereidingstijd: 20 minuten
Baktijd: 1 uur en 20 minuten
Wachttijd: 4 uur
Totale tijd: 6 uur
Wat heb je nodig? (8-10 personen)
Bodem:
• 180 gram kristalsuiker
• 125 gram zelfrijzend bakmeel
• 85 gram roomboter
• 80 ml karnemelk
• 2 eieren
• 10 gram cacaopoeder
• 1 zakje vanillesuiker
• mespuntje zout
• 1/4 potje Wilton red red kleurstof
Vulling:
• 400 gram roomkaas/zuivelspread
• 150 gram witte chocolade
• 2 eieren
• 50 gram crème fraîche
• 30 gram kristalsuiker
Topping:
• ongeveer 50 gram chocoladekrullen
Benodigdheden:
• springvorm 18 cm
• bakpapier
• kaasschaaf/dunschiller
• handmixer
• spatel
• mengkom
Zo maak je het!
1. Verwarm de oven voor op 170 graden convectie stand. Bekleed de randen en bodem van de springvorm met bakpapier.
2. Mix eerst de boter zacht en romig. Voeg dan de vanillesuiker, kristalsuiker en het zout toe. Mix dit door elkaar. Voeg dan de 2 eieren en de kleurstof toe. Mix dit tot een egaal mengsel.
3. Voeg dan het zelfrijzend bakmeel en cacaopoeder toe. Mix dit er op een lage stand doorheen en voeg daarna ook de karnemelk toe. Meng hier een glad beslag van en giet het in de springvorm. Bak dit voor 35 minuten.
4. Smelt dan de witte chocolade au bain marie of in de magnetron. Laat dit niet te heet worden en zet het apart.
5. Meng de roomkaas, suiker, crème fraîche en eieren tot een glad geheel. Giet dan al roerend de witte chocolade erbij en mix ook dit er weer goed doorheen.
6. Als het half uur om is haal je de cake voorzichtig uit de oven. Deze is dan nog niet helemaal gaar in het midden. Giet het roomkaas mengsel er langzaam op aan de zijkant/op de rand (waar het wel gaar is).
7. Zet dan de oven op 125 graden hete lucht en schuif de taart voor nog 50 minuten terug in de oven. Wanneer de tijd om is zet je de oven uit en de ovendeur op een kier. Laat de taart hier dan nog een uurtje in staan.
8. Laat hem daarna verder afkoelen op het aanrecht en zet ‘m daarna voor minimaal 2 uur in de koelkast. Vriezer kan ook, dan gaat het sneller. Maak de taart af met chocolade krullen. Deze kun je het beste zelf maken met een chocoladereep en een kaasschaaf.
Misschien vind je deze recepten ook leuk?
– Red velvet taart
– Koffie-kaneel cheesecake met slagroom
Zou je hier ook een combi oven voor kunnen gebruiken met maar 1 stand?
Jawel, maar dit heeft misschien wel wat invloed op de baktijd. Zorg in ieder geval voor het verschil van temperatuur zoals in het recept staat. Succes! 🙂
Net gemaakt, hij is heerlijk! M’n eerste cheesecake die niet gescheurd is 🙂
Ontzettend tof om te horen Nicole!!
Ben heel benieuwd naar dit recept ga um binnenkort eens maken! Kun je het bijvoorbeeld ook 1-2 dagen van te voren maken en dan op een koele plek bewaren?
Dat kan zeker Tineke! Goed afsmeren, door de frosting blijft de cake lekker mals.
Oh grapje! Ik dacht dat dit om de red velvet ging en niet de red velvet cheesecake. Ik zou hem lekker in de folie goed afgedekt in de koelkast zetten dan kan het ook zeker!
Dank! Heb um vorige week gelijk als test even gemaakt, door iedereen goedgekeurd. Echt heeerlijk! Binnenkort maak ik um nog een keer voor onze housewarming. Echter ga ik het recept dan verdubbelen voor een wat grotere taart. Ik denk dat de baktijd verdubbelen wellicht te lang zal zijn? Heb je hier wellicht nog tips voor? Ik ga een 26cm vorm gebruiken.
De baktijd verdubbelen lijkt mij ook wat veel.
Doe het vooral op zicht, dan moet je al een heel eind komen!
Dat is dan ook gelijk mijn enige tip haha. Succes! 🙂
Zou je dan de chcoladekrullen er de volgende dag op doen? Dus dat je hem ‘s avonds maakt en dan van de 2 uur koelkast een hele nacht maakt… of werkt dat niet?
Natuurlijk werkt dat! 🙂 zo lang is de koelkast zetten als nodig en dan als laatst de chocolade krullen erop doen.
Waar kan je de Wilton kleurstof kopen?
En kan je hiervoor ook de rode kleurstof van Dr Oetker gebruiken?
Zoja hoeveel dan van de Dr. Oetker?
Groetjes van Miranda
Hi Miranda, die van Dr Oetker geeft niet genoeg kleur. Betere kookwinkels, Jamin of internet. Groetjes!
Hoi Eefje,
Wij hebben per ongeluk 30 gram suiker gebruikt voor de bodem, ipv 185 gram. We waren in de war met de vulling. Is dat de reden waarom de cheesecake minder smeuïg is?
Groeten,
Ibtisame
Ik vrees van wel! Ik kan het niet met zekerheid zeggen maar het verschil is nogal groot dan ten opzichte van het recept.
Ondanks het droge hoop ik dat de smaak alsnog wel goed was!
Groetjes,
Eefje
Hoi Eefje,
Vraagje hoe krijg je de cake iets smeuïge?Enige tips voor ons?
Groetjes,
Amal
Hi Amal,
Kan ik daaruit opmaken dat je dit recept hebt geprobeerd en de cake niet luchtig smeuïg was?
Wellicht iets korter bakken. En belangrijk: niet eindeloos het bloem er doorheen roeren. Het kan helpen om dit alleen handmatig te doen.
Lang roeren en mengen kan invloed hebben op de smeuïgheid. Succes! 🙂
Groetjes,
Eefje
Perfecte cheesecake! We hebben het 3 keer gemaakt (6 in totaal), na verschillende ingrediënten toegevoegd te hebben en verschillende technieken te gebruiken hebben we de cheesecake nog smeuïger gekregen. 40 ml olie en 1 theelepel baksoda er bij en stomen in de oven. De smaak was top! Maar nu ook extra smeuïg!
Dankjewel voor het recept Eefje
Liefs,
Ibtisame & Amal
Nhaaa wat super leuk om te horen!! Dankjewel, echt tof! Ik zal ‘m ook eens met olie proberen 🙂
Lieve groetjes,
Eef
Hoi eefje, ik wil dit recept binnenkort uitproberen nu vraag ik me af of ik deze cheescake kan maken in een vorm van 27 cm
Of deze recept eventueel daarin zal gaan lukken ik hoor graag van je.
Hi Diana, dat is wel een hele grote maat. Ik zou dan het recept minimaal keer 2 doen. Keer 2,5 is nog beter!
Hoi hoi. Ik kreeg een hele grote ophoping in het midden van de cake. Toen we het cheesecake beslag er op deden doen werd deze bubbel enorm. Met als gevolg dat hij niet meer weg ging. Het cake beslag was ook wel erg beweeglijk nog voor we het cheesecake beslag er op deden. Wellicht lag het daar aan? Groetjes
Dag Jans, dat vind ik lastig beoordelen zo op een afstandje. Een hele hoge ophoping heb ik nog niet eerder gehoord. Wellicht een volgende keer 5-10 minuten langer bakken voordat je cheesecake mengsel erop giet. Groetjes!
Zelf denk ik dat het misschien beter is ze cake eerst wat af te laten koelen en dan het cheesecake mengsel erop gieten?
De cake was idd niet gaar dus het is goed deze eerst even te checken met een sateprikker. 🙂
Het klopt ook dat de cake nog niet helemaal gaar is als de toplaag erop gaat. Over eerst af laten koelen heb ik mijn twijfels maar probeer het vooral misschien is het wel DE oplossing 🙂