• Home
  • Over mij
  • Recepten
    • Ontbijt/Lunch
    • Maaltijden
    • Desserts
    • Salades
    • (Borrel)snacks
    • Smeersels, dips & sausjes
    • Drankjes
  • Eef’s bakkerij
    • Taarten
    • Koekjes
    • Cake
    • No bake
    • Overig zoet
    • Brood
    • IJs
    • Vegan lekkers
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Weekoverzichten
    • Ontvangen foodpost
    • Eetdagboeken
    • Eef’s boekenplank
    • Op pad met Eef
    • Horeca tips
  • Eefsfoodpost
  • Zakelijk
  • Eefsfoodmail
  • FAQ
0
Eefsfood
  • Home
  • Over mij
  • Recepten
    • Ontbijt/Lunch
    • Maaltijden
    • Desserts
    • Salades
    • (Borrel)snacks
    • Smeersels, dips & sausjes
    • Drankjes
  • Eef’s bakkerij
    • Taarten
    • Koekjes
    • Cake
    • No bake
    • Overig zoet
    • Brood
    • IJs
    • Vegan lekkers
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Weekoverzichten
    • Ontvangen foodpost
    • Eetdagboeken
    • Eef’s boekenplank
    • Op pad met Eef
    • Horeca tips
  • Eefsfoodpost
  • Zakelijk
  • Eefsfoodmail
  • FAQ
Logo
0
Logo
Blog

Mijn hoogtepunten van een weekje Toscane – Italië

Eefje
4 reacties
19 juni 2018
Mijn hoogtepunten van een weekje Toscane - Italië

Mijn eerste keer Italië is heel erg goed bevallen! We hadden twee Airbnb’s en een huurauto voor een week. We hebben elke dag een andere stad bezocht, kilo’s ijs gegeten, Spritz gedronken, heerlijk gegeten en genoten van het prachtige uitzicht dat je zo ongeveer overal hebt. In dit artikel laat ik je mijn hoogtepunten van een weekje Toscane – Italië zien:

De eerste 3 nachten verbleven we in Capannori. Dit is ongeveer 40 minuten rijden vanaf luchthaven Pisa. We sliepen in een een leuk huisje met vooral een prachtige tuin. De eerste dag gingen we op Lucca aan.

Groen huisje Lucca

Dit was ook makkelijk te rijden vanaf ons huisje. Veel positiefs gehoord dus ik had absoluut verwachtingen. Er waren wat bedenkingen toen we op Lucca afliepen maar die waren al snel weg wanneer we echt het centrum centrum van Lucca binnenliepen. Een enorm gemoedelijke sfeer! De Toren beklimmen midden op het plein is aan te raden. Prachtig uitzicht en je vangt er een lekker windje op dagen dat het heet is. Al zijn die trappen lopen niet bepaald iets waar je het koud van krijgt pfoeeh!

Uitzicht toren Lucca

Ik kreeg ook veel getipt dat een toertje per fiets heel leuk is. Vooral om een rondje over de stadsmuren te rijden. Ik was helaas de enige die zin had om te fietsen dus dat is er niet van gekomen. Door de eigenaren van het huisje is ons pizzeria da Ninni aangeraden. De meest dik belegde pizza ooit! Ik heb zo hard zitten smullen. Erg betaalbaar ook! Drie pizza’s, toetjes, drankjes en een lekkere caprese salade. Volgens mij waren we iets van €55,- kwijt! Adres: Via Giovanni Guidiccioni, 266, 55100 Lucca. 

Pizza da Ninni Lucca

Cinque Terre, het is even een onderneming maar dan heb je wel wat. Je kunt er niet tot nauwelijks komen met de auto en de trein is dan ook aan te raden. Na een beetje geklooi met parkeren en erachter komen welke trein (vanaf La Spezia) we nou in moesten was het leuk. Toeristisch ook (duhuh) maar niet op een vervelende manier vond ik. Mijn doel van de dag was om in zee te zwemmen en dat is gelukt.

Cinque Terre treinview

We deden eerst de laatste stop (Monterosso al Mare) aan met de trein, hier is het meeste strand. En goddelijk ijs, maar dat is overal! We lunchte bij een hip tentje genaamd: La Cantina di Miky. Je betaald wel wat meer maar daarvoor heb je ook heerlijk eten op een leuke locatie. We bestelde onder andere een burrata caprese, tonijn tartaar en bruschetta met de meest heerlijke pesto ooit! 

La Cantina di Miky

Op de terugweg stopte we nog in het vorige plaatsje (Vernazza), deze wordt beschreven als meest pittoresk. Was ook wel zo. Klein en mooi!

Rots view Cinque Terre

Onderweg naar ons nieuwe huisje in Maggiano deden we San Gimignano aan. Ook leuk om een paar uur rond te wandelen. We aten een ijsje bij Gelateria Dondoli (ooit beste van de wereld). En daar hoefde je echt niet lang voor in de rij. Het was nog ochtend maar die meid die ons hielp had echt haar beste dag niet. Zelfs met mijn droom klanten gedrag (aardig zijn, snel kiezen en dat duidelijk vertellen) kon ik geen lach op haar gezicht toveren en hoefde ik mijn ijsje nog net niet te vangen omdat ze het boos naar mij toe gooide. Enfin het ijs was echt top!

Huisje twee lag best afgelegen in een sprookjes achtige omgeving. Met ook een sprookjes achtig en ouderwetse inrichting. Het zwembad in de tuin was helaas nog niet open maar wij werden getipt voor een ‘natuurlijk’ zwembad in de buurt. 

Romijns zwembad Italië

Het is er ondiep maar wel prachtig en heerlijk om even af te koelen. Zeker nadat we bizar lang hebben gezocht want het adres en de echte locatie hadden ons een beetje zitten neppen. Je kunt dit heerlijke bad vinden in Gracciano. En ja we waren echt de enige, heerlijk!

Siena is ook zeker het bezoeken waard. Het was druk maar mooi! Indrukwekkende gebouwen van binnen en buiten en na een beetje trap lopen wederom mooi uitzicht:

Uitzicht Siena

Een dag zaten we zonder plannen en zijn we in Volterra beland. Zonder verwachtingen vond ik dit echt een hele leuke plek. We zijn er niet heel lang weest. We waren vroeg (9:30h) en hebben goed ontbeten. Ik kan aanraden vroeg te gaan. Niet omdat het later te druk wordt maar gewoon omdat het leuk is zo’n stad langzaam wakker te zien worden. 

De laatste volle dag gingen wij naar Florence. Ik was gigantisch onder de indruk van dit bouwwerk midden in het centrum:

Florence bouwwerk

Verder vond ik het zo gigantisch druk! Hordes Aziaten die achter hun gids aan slenteren. Deze stad barst natuurlijk van de geschiedenis verhalen maar wat dat betreft ben ik misschien een beetje een cultuurbarbaar. We besloten vrij snel weg te gaan en op het gebouw na vond ik Florence eigenlijk het minste leuk van de hele week. Ik had er nog wel een weekje achteraan willen plakken om echt te relaxen maar dat was helaas niet zo.

De laatste avond hebben wij ons laten verrassen door een 5-gangen menu. Dit was in een restaurant van een hotel en lag best wel in de buurt van ons huisje. Overdekt maar met open zijkanten en prachtig uitzicht. Het was in Mensanello bij Tenuta di Mensanello. Het menu wisselt heel vaak en kost €23,- pp. Hiervoor heb je ook plat of bruiswater op tafel. De wijn komt er nog bij maar je zit op de bron en een heerlijk glas Chianti kostte slechts €2,-. We hadden geen idee wat we precies kregen en aten maar het was lekker en vooral leuk. Ik ga sowieso nog eens terug naar Italië. Het was te gek <3

Chianti 5-gangen

Nog meer vakantie kiekjes zien? Ik heb veel geüpload op mijn persoonlijke Instagram account. 

Leuk dat je hebt meegelezen en ik hoop dat je wat aan de tips en aanraders hebt.

Liefs,
Eef

Eef tussen de klaprozen

Delen:
geschreven door

Eefje

Hoi ik ben Eefje! Op eefsfood.nl deel ik mijn plezier in koken en bakken graag met jullie. Voornamelijk recepten maar af en toe ook een hotspot, video of persoonlijk stuk. Heb je vragen, opmerkingen of wil je iets anders met mij delen? Stuur gerust een mailtje naar eefje@eefsfood.nl
4 reacties
  1. Melanie Zevenbergen

    19 juni 2018 14:45

    Leuk om te lezen!!

    Beantwoord
    1. Eefje

      19 juni 2018 15:31

      Thanks! Ik wens je alvast zoveel plezier als jij gaat🙌🏻

      Beantwoord
  2. Layla

    27 juni 2018 21:36

    Hoi Eefje,
    De vorige keer vroeg ik ook al waar je je jurk vandaan had maar de jurk die je op instagram showde van een bruiloft… Mag ik zo brutaal zijn.. Waar heb je die vandaan?
    Overigens zag ik op instagram een foto over brood en dat t nie zo je ding is, maar ken je levine? (Www.uitdekeukenvanarden.blogspot.nl)
    Echt een aanrader 🙂 ik ben door haar brood gaan bakken en met haar recepten mislukt t nooit! (Alleen als ik zelf eigenwijs ben;))

    Groetjes!

    Beantwoord
    1. Eefje

      29 juni 2018 08:45

      Hi Layla,

      Dankjewel! Daar is niets brutaals aan hoor. Deze heb ik ongeveer 2 jaar geleden besteld via Bonprix. Denk niet dat ze ‘m nog hebben! Bedankt voor de brood tip. Ik heb er gewoon niet zoveel geduld voor dat is het vooral. En soms probeer ik het gewoon en de ene keer gaat het goed, de andere keer wat minder.

      Groetjes 🙂

      Beantwoord
Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

vorig bericht

2-Daags eetdagboek van 3 & 4 juni ’18

volgend bericht

Lange vingers met aardbeienroom, basilicum-limoen siroop en pistache nootjes

meest gelezen
32.276x bekeken

Luchtige chocoladetaart met krokante bodem

Luchtige chocoladetaart met krokante bodem
18.878x bekeken

Super snelle pasta met tomaat en burrata

Super snelle pasta met tomaat en burrata
12.150x bekeken

Tiramisu shortbread bars

Tiramisu shortbread bars
9.467x bekeken

Blauwe bes cheesecake kruimel bites

Blauwe bes cheesecake kruimel bites
Over mij
Eefje met camera

Eefje

Hoi! Ik ben Eefje, 30 jaar en woon in Leiden. Welkom en leuk dat je een kijkje neemt op mijn website.


Girl in a jacket
Vega maaltijd recepten
Maaltijden Recepten

Vegetarische lasagne met 4 soorten groente

680CB9CD-005F-4D6F-A513-A431BE478FA7-scaled
Maaltijden Recepten

Patatje paddenstoelenstoof (vega)

IMG_0256-1536x1024
Maaltijden Recepten

Gebakken gnocchi met doperwtensaus en feta

4719DE2A-8E69-415F-A573-6BEDC3A5FA5F
Maaltijden Recepten

Pasta met linzen-tomatensaus, spinazie en feta

DB15DCFB-0503-4316-A38D-E8B4B527B4A5-scaled
Recepten Salades

Spinaziesalade met falafel en feta

IMG_6840-1536x1024
Dit vind je misschien ook leuk
Win een Ash en Eefs favorites goodiebag!
Blog

Win een Ash en Eefs favorites goodiebag!

2 min leestijd
7 oktober 2018
Taart winnen
Blog

WIN EEN EEFSFOOD TAART!

2 min leestijd
1 februari 2017
Win het hartige bakboek van Rutger, gesigneerd en al!
Blog

Gesloten – Win het hartige bakboek van Rutger, gesigneerd en al!

2 min leestijd
30 september 2017
Wanneer je je best doet, maar het niet wil lukken..
Blog Persoonlijk

Wanneer je je best doet, maar het niet wil lukken..

5 min leestijd
24 oktober 2017
Wat is RestaurantKaart en hoe werkt het? + Toffe winactie!
Blog

Wat is RestaurantKaart en hoe werkt het? + Toffe winactie!

4 min leestijd
22 november 2017
Ik probeer iets nieuws, hopelijk werkt dit voor mij
Blog Persoonlijk

Ik probeer iets nieuws, hopelijk werkt dit voor mij

4 min leestijd
1 juni 2017

eefsfood

thuis in Leiden | bakt vooral zoet, eet het liefst hartig | ontwikkelt recepten en fotografeert eten | zakelijk? eef@highrollersagency.com

Eefje | EEFSFOOD.NL
SMAAKVOLLE KLEFFE CAKE😍 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ I SMAAKVOLLE KLEFFE CAKE😍
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
In dit makkelijke recept kun je heel fijn wat restjes banaan en wortel kwijt🙌🏻 De cake is niet extreem luchtig maar wel ongelofelijk smeuïg en lekker klef🥕 Ik hou ervan! Gisteravond nog een stukje gegeten en deze was net zo lekker als 4 dagen geleden🍌
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Het recept staat nu voor je uitgewerkt op eefsfood.nl✨ Neem je een kijkje?👀 Opslaan voor later kan door op het vlaggetje rechtsonder de foto te klikken✅
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#eefsfood #cakerecept #bakken #foodblog #carrotcake #wortelcake #bananencake #kaneel #pecannoten #bakrecept #foodfotografie #noten #restjes #nowaste #kleffecake #smeuig #heelhollandbakt #zoetbaksel #wortel
8 X LEKKERS MET ROOD FRUIT❤️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Op eefsfood.nl vind je nu een artikel met al deze heerlijke recepten erin🙌🏻 Met het oog op zondag leek me dat wel een goed idee😊
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
➡️ Frisse frambozen kwarktaart
➡️ Frambozenslof met pistachespijs
➡️ Luchtig kwarktaartje met aardbeien
➡️ Kruimel cheesecake met framboos en witte choco
➡️ Aardbeienschelpen met room
➡️ Cakesicles met framboos en limoen
➡️ Yoghurtmousse taart met frambozen topping
➡️ Frisse frambozentaart met kokos
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Van welke zou jij zelf het liefst een hap nemen?👇🏻 Sla je ‘m op? Zo heb je altijd snel inspiratie bij de hand✅ Fijne vrijdag🥳
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#eefsfood #recepten #aardbeien #frambozen #yoghurt #kwarktaart #aardbeienschelpen #koekbodem #cakesicles #raspberries #yoghurtmousse #foodblog #nobakerecepten #foodfotografie #frisenfruitig #frambozenslof #bakinspiratie #koekkruimels #cheesecake #moederdaginspiratie
AFVALLEN ➡️ AANKOMEN ➡️ GOED VOELEN ⠀⠀ AFVALLEN ➡️ AANKOMEN ➡️ GOED VOELEN
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Een aantal jaar geleden viel ik 25 kilo af. Met behulp van Intermittent Fasting. Bijna maandelijks schreef ik hierover en met veel van jullie had ik hier gesprekken over💬 In tijden was ik niet zo slank geweest en voelde me heel goed. Afvallen op een fijne manier was toen het doel. En dat ging, want IF bleek op mijn lijf geschreven en hielp mij daar echt super goed bij⚖️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Nu, jaren later, is er een groot deel weer bij. Sport en bewegen heb ik laten varen en daarbij heb ik afgelopen jaar nogal veel en vaak ongezond gegeten❌ Dan krijg je dat, zo simpel is het. Inmiddels weet ik van mezelf dat ik altijd weer op tijd ‘ingrijp’. Nu voel ik me blehh, niet fit en ongezond. Dat staat tegenover een meestal wel zelfverzekerd gevoel, wat heel fijn is☺️ Ik kan wel stellen dat ik me nu zekerder voel dan in die -25 kilo tijd. En dat is een proces van afgelopen jaren. Tussen je oren gebeurd een hoop!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Zoals je in mijn stories hebt kunnen zien is er weer een fittere tijd aangebroken🏋🏻‍♀️ Dit zat er al een tijdje aan te komen voelde ik. Totale motivatie is er nu! Dit keer is zaak nummer 1 om me weer fitter en energieker te voelen. Als afvallen daarbij komt kijken zou ik dat fijn vinden maar dat is niet het hoofddoel. En dat verschil in visie is top! Meer bewegen, minder slecht eten en meer voor voedzaam kiezen🍴Ik weet dondersgoed hoe het werkt👀 Maar ik vind het ook wel echt lastig met het oog op mijn werk🎂
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Laat je niet foppen door wat je allemaal online ziet. Afgelopen jaar heb ik meermaals de vraag in mijn DM gekregen of ik was afgevallen? Terwijl de kilo’s eraan vlogen. Optisch bedrog is overal! Deze foto’s zijn van afgelopen zomer☀️ Ik voelde me helemaal gelukkig in mijn nieuwe jurk welke maat 50 is👗 Opmerkingen over afvallen en aankomen naar of over anderen toe zijn sowieso niet meer van nu (vind ik)☎️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Voor wie het nodig heeft; laat de vorm van je lijf niet je geluk in de weg staan❤️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Lees verder in de reacties, want wat ik kwijt wilde paste niet allemaal hier👇🏻
NO BAKE SPECULOOS CHEESECAKE😍
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Met maar 6 ingrediënten⁉️ Ik vind ‘m echt goddelijk🤤 En het mooie; hij is dus 100% vegan!🌿 Dit is een recept van @lennaomrani en die mag ik hier met je delen🎂
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
BODEM:
➡️ 90 gram pecannoten
➡️ 6 speculoos koekjes
➡️ 7 eetlepels speculoospasta
➡️ 3 eetlepels agavesiroop
TUSSENLAAG:
➡️ 300 gram vegan roomkaas
➡️ 175 gram cashewnoten (minimaal 3 uur geweekt in water)
➡️ 75 gram agavesiroop
➡️ 2 eetlepels speculoospasta
TOPPING:
➡️ 4 eetlepels speculoospasta + extra kruimels
➡️ zelf heb ik er nog wat zeezout flakes op gedaan (aanraderrrr)👌🏻
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
👉🏻 Zet een springvorm van 18 cm klaar met een velletje bakpapier erin. Maal de ingrediënten voor de bodem door elkaar in een keukenmachine en druk dit plat op de bodem🍪
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
👉🏻 Daarna doe je alle ingrediënten voor de tussenlaag in een goede blender of keukenmachine. Maal dit tot een zo glad mogelijk mengsel. Schep dit op de bodem en strijk egaal uit met een paletmes. Zet in de vriezer❄️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Na ongeveer 3 uur verwarm je de speculoos pasta en giet je dit op de bijna bevroren taart. Zet dan nog een half uurtje terug in de vriezer en snijd daarna de taart in punten met een groot glad koksmes🔪 Bewaar in de vriezer en haal ongeveer 1,5 uur van tevoren uit de vriezer. Eet smakelijk!❤️ De ontdooide puntjes blijven trouwens gewoon overeind staan, dat lijkt niet te kunnen wanneer je de vulling maakt. Maar dit komt goed dus👍🏻
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ben jij opzoek naar nog meer vegan lekkers? Check dan zeker Lenna haar pagina👌🏻 Ze maakt niet alleen zoete, maar ook heel veel lekkere hartige gerechten en recepten👩🏻‍🍳 Allemaal plantaardig + talloze tips om dit laagdrempelig te maken🥕
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ook deze taart maken? Wat ik zou doen als ik jou was. Sla ‘m op door op het vlaggetje rechtsonder de foto te klikken✅ Wist jij dat speculoos een vegan product is?👇🏻
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#eefsfood #ikgebruikteviolife #nobakecheesecake #speculoos #pecannoten #veganroomkaas #vegancheesecake #nobakerecept #koekjes #cashewnoten #agavesiroop #foodblog #foodienl #vegantaart #foodfotografie #taartstandaard #koekkruimels #veganfood #lennaomrani
KERSEN KRUIMEL CHEESECAKE🍒
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ja hoor, dit is héél goeeeeeed🤤 Een bodem van bastogne koeken, een zachte gebakken cheesecake laag met limoen, kersen vlaaifruit en een laag knapperige havermout kruimels❤️
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Aangezien alle drie de kruimel cheesecake voorgangers in mijn top 3 beste posts ever staan ga ik gewoon nog even door met dit succesnummer🏆 Tot jullie het zat zijn😋 Ik vind deze persoonlijk nóg lekkerder dan de vorige👀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Het recept kun je nu vinden op eefsfood.nl✨ Mocht je een bijdrage willen leveren aan het succes? Opslaan, reageren & liken helpt🙌🏻 Doe ook vooral jezelf een plezier door ‘m te maken👩🏻‍🍳 Dikke liefs, Eef😙
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#eefsfood #bakrecept #foodfotografie #kersen #limoen #cheesecake #roomkaas #koekkruimels #bastognekoek #foodblog #fruit #heelhollandbakt #cherrypie #foodienl #vanillr #foodfotografie #havermout
VROLIJK PASEN🐣 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Ik kon het VROLIJK PASEN🐣
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ik kon het natuurlijk niet laten deze leuke macaron kuikentjes te maken💛 Zijn ze niet cute?🥰
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Tips om ze zelf ook te maken👉🏻 Neem een macaron recept die voor jou te grootste slagingspercentage heeft🤣 Gebruik kleurstofgel; ongeveer 5 delen citroengeel en 1 deel oranje. Gebruik eetbare stift voor de ogen, pootjes en snavel. Neem een kwastje en eetbaar koper parelmoer voor de blush wangetjes✨ Vul ze met een simpele botercrème of lekkere citroenvulling. Zet daarvoor ‘citroen ganache’ in de zoekbalk op eefsfood.nl🔎 Die is echt heeeeerlijk👌🏻
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#eefsfood #macarons #kuikentjes #foodblog #vrolijkpasen #fijnepaasdagen #chickies #koekjes #citroenganache #botercreme
Laad meer... Volg op Instagram
Privacybeleid. Copyright © Eefsfood
Met ♡ ontworpen door Studio Citypaper
Logo
  • Algemene voorwaarden
  • Cookiestatement
Logo
  • Home
  • Over mij
  • Recepten
    • Ontbijt/Lunch
    • Maaltijden
    • Desserts
    • Salades
    • (Borrel)snacks
    • Smeersels, dips & sausjes
    • Drankjes
  • Eef’s bakkerij
    • Taarten
    • Koekjes
    • Cake
    • No bake
    • Overig zoet
    • Brood
    • IJs
    • Vegan lekkers
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Weekoverzichten
    • Ontvangen foodpost
    • Eetdagboeken
    • Eef’s boekenplank
    • Op pad met Eef
    • Horeca tips
  • Eefsfoodpost
  • Zakelijk
  • Eefsfoodmail
  • FAQ
Nieuwsbrief
Nieuwsbrief
Nieuwste recepten
16 mei 2022

Wortelcake met banaan en noten

Wortelcake met banaan en noten
3 mei 2022

8 x Lekkers met rood fruit

8 x Lekkers met rood fruit
28 april 2022

Kersen kruimel cheesecake

Kersen kruimel cheesecake
13 april 2022

Over de top verjaardagstaart

Over de top verjaardagstaart
7 april 2022

Frambozencake met citroencrème

Frambozencake met citroencrème
0
Deze website maakt gebruik van cookies. Lees er hier meer over: cookiestatement
ik ga akkoord